Na Vánoce se těší každý z nás a určitě mi dáte za pravdu, že jsme rok co rok natěšeni na to, až vezmeme do ruky dárek, který nám naši blízcí nadělili, až uslyšíme šustění papíru a až naše ruce překonají balící papír. Věřím, že náš následný úsměv a oči plné radosti odmění hřejivým pocitem ty, kteří si dali záležet a naplnili naše očekávání.
Nicméně i my se snažíme dát jim takový dárek, který splní jejich přání a který jim udělá stejnou radost. Proto jsem připravil tento seriál s tipy na vánoční dárky, který vychází od pondělí 26.11. do pátku 30.11. Každý z dílů je tématicky zaměřený a obsahuje několik produktů, které můžete zakoupit buď u nás, tedy na některém z českých e-shopů nebo v zahraničí, odkud si jej necháte poslat. Včera jsme měli možnost vybírat produkty do naší chytré a bezpečné domácnosti. Dnes se podíváme na tipy pro cestování.
Celý článek si můžete do svého zařízení stáhnout ve formátu PDF
Everyday BackPack
Nejde začít jinde než u batohu, bez kterého si cestování nedokáži představit. Je to pro mě hodně osobní záležitost, protože v něm zpravidla nosím vše, co potřebuji mít kdykoliv rychle po ruce, nebo to, co považuji za důležité. Zároveň musí být odolný, bezpečný a řekněme si, že to nesmí být žádný ošklivec.
Kdo mě znáte, tak víte, kam mířím. Před několika měsíci jste si mohli přečíst můj příspěvek “Město jinak – s batohem Peak Design”, který jsem napsal pro magazín iPure. Věřte nevěřte, ale od napsání řádků příspěvku jsem názor nezměnil a jediný batoh, který stále nosím a jehož vám a vašim blízkým mohu doporučit, je Everyday BackPack od společnosti Peak Design.
Tento univerzální batoh nabízí nepřeberné množství možností využití. Nejenže je velikostně variabilní, ale díky mobilním přepážkám FlexFold má propracovanou organizační strukturu. Mimo to zajistí bezpečí pro notebook i tablet a díky skryté kapse i našim dokladům. Je nepromokavý, lehce se čistí a díky poutkům ukrytých ve svrchních kapsách nabízí další možnosti pro přenášení. Upevnit tak můžeme například stativy, drony nebo karimatku či spací pytel. Využít jej můžete denně pro cesty do práce a z práce, na dvou až třídenní cesty, kdy pojme vše, co potřebujete. Vejde se do skladovacích prostor na palubě letadel, v autobuse nebo do úložného prostoru nad hlavou ve vlaku. Prodává se ve dvou velikostech 20L a 30L, nicméně já používám ten s objemem 20L. Pořídíte jej za 6.799 Kč.
HyperJuice 80W USB-C
S cestováním souvisí také zdroje elektrické energie. Vozíme s sebou několik chytrých pomocníků, jako jsou například mobilní telefony, tablety, notebooky, fotoaparáty a kamery, které mají jedno společné. Mají baterii a zpravidla nevydrží na jedno nabití déle než několik hodin. Naše batohy a další zavazadla ukrývají externí zdroje nabíjení, tzv. powerbanky, které zajistí dostatek energie pro případy vybití některého ze zařízení. Nicméně i powerbanka potřebuje nabíjet, a tak jsme často odkázáni na zásuvky v hotelích, letištních terminálech nebo v autobusových čekárnách.
Jenže co když máme k dispozici jen jednu volnou zásuvku a potřebujeme nabíjet několik zařízení najednou? Řešením je HyperJuice USB-C adaptér, který nejen na cestách používám. Dokáže napájet až 5 zařízení současně a to výkonem až 80 W. Bez problémů s ním nabíjím iPhone, iPad Pro, MacBook Pro, některou z powerbank a ještě mám místo pro iPhone partnerky. K dispozici mám čtyři porty USB-A a jeden USB-C. Navíc podstatným způsobem šetřím místo v batohu, kdy nevozím další adaptéry, ale vystačím si jen s jedním.
Adaptér je vhodný jak na cesty, tak do kanceláře, nebo jej vaší blízcí použijí doma, kde mohou mít všechna napájená zařízení na jednom místě a nemusí přebíhat od jedné zásuvky k druhé. Za cenu 1.999 Kč jistě hezký dárek, nemyslíte?
Pioneer Rayz Plus
Dnešním trendem jsou bezesporu bezdrátová sluchátka. Mám jich několik a nemohu si na ně stěžovat, nicméně pro cestování jsem se v poslední době vrátil ke sluchátkům drátovým.
Jedním z důvodů bylo zmiňované nabíjení, které je pro bezdrátová sluchátka typické a bez kterého jsou často nepoužitelná. Dalším byla konstrukce, kdy jsem pro dlouhé cesty používal sluchátka náhlavová, přičemž jsem ve spojení s funkcí Noise Cancelling, respektive s aktivním potlačením okolního hluku, měl možnost kvalitního poslechu a tím i odpočinku. Nicméně byla nepohodlná pro položení hlavy v jiném než přímém směru.
Dnes používám drátová sluchátka Pioneer Rayz Plus, která mají hned několik NEJ. Jednak jsou určena pro vkládání do uší, ve kterých díky pěnovým nástavcům skvěle drží, mají funkci Noise Cancelling, k iPhonu je připojím přes Lightning, k novému iPadu Pro přes USB-C a navíc jako jediná drátová sluchátka podporují funkci “Hey Siri”. To vše bez toho, že bych je musel nabíjet nebo k nim přikupovat některý z adaptérů.
Mohu tak naplno poslouchat hudbu z jakéhokoliv mého zařízení, přičemž nejsem rušen okolím a zároveň si hlavu v klidu položím na boční opěradlo bez toho, že by mě tlačilo sluchátko nebo že by došlo k jeho stržení z hlavy. Hrají velmi příjemně a díky propracované aplikaci lze výstup snadno přizpůsobit. Navíc, a to jsem u jiných drátových sluchátek nezaznamenal, při vyjmutí z ucha se přehrávání zastaví a při vložení zpět se obnoví. Váží něco kolem 5 gramů a nezabírají téměř žádné místo. Za dárek v podobě Pioneer Rayz Plus utratíte 3.799 Kč.
Tech21 Evo Luxe
Žádné cestování se neobejde bez ochranného pouzdra pro mobilní telefon, tedy pro iPhone. Vždyť je to jediné zařízení, se kterým jsme v kontaktu s okolím, ve kterém máme kompletní intinerář cesty, všechny poznámky, letenky, informace o ubytování, kontaktní údaje pro případné řešení nepříjemností, které nás mohou potkat a mnoho dalšího.
iPhony jsou dnes sice voděodolné, snesou nějaký ten prach, jsou ale stále křehké a náchylné na mechanické poškození. Jedním z pevných cestovních obalů, které mohu doporučit, je Tech21 Evo Luxe. Tento obal zajistí kompletní mechanickou ochranu, kdy chrání celý obvod telefonu a jeho zadní část. Navíc díky použití veganské kůže na jeho zadní straně skvěle vypadá.
Od ostatních pevných krytů se liší nejen designem, který je opravdu stylový, ale schopností ochránit iPhone před pády a nárazy, kdy si lehce poradí i s dopadem z výšky 3 m. To vše díky jedinečnému nárazuvzdornému materiálu FlexShock™. Výhodou je také zvýšená odolnosti vůči UV záření, kdy nedochází k zabarvování materiálu pouzdra při dlouhodobém používání, jak to známe z jiných typů pouzder dalších výrobců.
Tech21 Evo Luxe je nejen pevné, elegantní a odolné pouzdro, navíc je mimořádně tenké a lehké, podporuje bezdrátové nabíjení a díky protiskluznému povrchu se v ruce dobře drží. Využití má jak na cestách, tak pro denní použití. Stydět se za něj nebudeme v tričku, mikině ani v obleku. Cena 1.348 Kč není ničím, co by nás mohlo při nákupu rozhodit. Dárek to bude vskutku praktický.
DJI Osmo Pocket
Jaké by to bylo cestování, kdybychom s sebou nevezli kus techniky, která nám zaznamená místa, co jsme navštívili, nahraje společně strávené okamžiky, případně s ní natočíme záběry, ze kterých po návratu vytvoříme krátký souhrn naší dovolené. Ne, nemám na mysli iPhone, se kterým to, v diskutabilní kvalitě, jistě zvládneme také, ani dron, který je dnes ve spoustě zemí zakázán a jenž nám mohou na letišti během mžiku nenávratně zabavit. Na mysli mám novinku od společnosti DJI Osmo Pocket.
Osmo Pocket je nejmenší 3 osá stabilizovaná mechanická ruční kamera, se kterou pořídíme fotografie, natočíme 4K videa, a přitom nám umožní sdílet naše zážitky kdekoliv a kdykoliv. Rozměry kamery jsou 121,9 × 36,9 × 28,6 mm s hmotností pouhých 116 gramů. Je vybavena 12 megapixelovým fotoaparátem (senzor má 1/2,3 palců), který je schopen zaznamenávat videa ve 4K a to až při 60 snímcích za sekundu (fps). Světelnost celé soustavy je f/2.0 a úhel záběru je 80°. V její rukojeti se ukrývá dotykový displej, který slouží k jejímu ovládání, přičemž umožňuje sledovat natáčené záběry v reálném čase. Nicméně pokud ke kameře prostřednictvím aplikace DJI Mimo připojíme iPhone, můžeme záběr sledovat na něm. Konektivita je zajišťována prostřednictvím WIFI. Kamera je napájena baterií s kapacitou 875 mAH, což má zajistit až 140 minut natáčení. Dobíjení následně trvá 73 minut.
Kamera nabízí mnoho dalších funkcí jako ActiveTrack, Panorama, Timelapse a pořídíme ji na některém ze zahraničních obchodů za 359 €. Když si pospíšíme, přiletí rovnou pod stromeček.
To je výběr mých tipů na cestování, který jsem pro vás na letošní rok připravil. Na zítra připravuji poslední vydání mých tipů na vánoční dárky, a tak se již nyní můžete těšit!